loading...

Oblatne s Jaffa keksima

 Ukusan kolač s Jaffa keksima i oblatnama koji se zaista brzo priprema, ali i zaista brzo nestaje s tanjura... Svakako provjerite naš slatk...

Friday, October 28, 2016

Varivo od boranije

varivo od boranije


Ovo je recept moje bake, gde se boranija kuva u vodi a začinjava pavlakom. Ovo varivo od boranije je recept bez mesa ali vi uvek možete dodati piletinu ili junetinu, naravno, prvo je izdinstati pa uraditi sve dalje prema receptu, ili ovako kao na fotografiji, poslužiti uz varivo pileće pljeskavice ili ćuftice.


Sastojci:
500 gr boranije, žute
1 glavica crnog luka
1 kašika brašna
1 puna kašika pavlake
1 čen belog luka
1 jaje
suvi začin, so i biber
50 ml ulja

Priprema:

Luk sitno iseckati i propržiti na ulju sa malo vode.

Boraniju oprati, očistiti i iseći.

Dobro oceđenu boraniju dodati luku, dodati vode da predje preko boranije 1cm, pa kuvati.

Kuvati sve dok boranije potpuno ne omekani uz povremeno dodavanje po malo vruće vode.

Kada je boranija mekana dodati sitno iseckan ili izgnječen beli luk.

Posle 10 minuta umutiti jaje, pavlaku i brašno sa 50 mll vode.

Skloniti boraniju sa vatre i polako istresati umućenu masu uz mešanje.

Vratiti na vatru da polako vri još 5 minuta, posuti peršunom i biberom pa poslužiti.

Prva godina života: učenje kroz povjerenje

Slikovni rezultat za baby




Želite da dijete bude sretno i pametno? Na vrijeme mu ponudite ono što je važno za razvoj mozga

Kad bi barem približno mogla naslutiti što se upravo odvija u njima, novorođenčad sigurno ne bi prespavala većinu dana s takvim zadovoljstvom. U glavama beba starih nekoliko tjedana se naime događaju velike promjene. Mozgovi im od rođenja rade punom parom. Dok su roditelji i dalje potpuno obuzeti blaženom novom srećom, mališani su se već uputili u smjeru budućnosti. Sve bebe su genetski progamirane da postanu pametne. Otpočetka im je zabavno učiti, a ako ih roditelji pri tom podržavaju, sve će biti u redu. Novorođenčad će postati pametni mali prvoškolci. No pred njima je za početak napeta prva godina u kojoj prolaze neke važne prekretnice.

Povjerenje oslobađa glavu

Iskonsko povjerenje naziv je čarobne riječi koja i male i velike ljude može dovesti do najvećih uspjeha. Volja za životom i učenjem urođena je svakom zdravom djetetu. No ono što mu je potrebno da bi razvilo sve svoje talente je sigurnost. Bebe mogu najbolje razumjeti i otkriti svijet kad osjećaju stalnu prisutnost i zaštitu roditelja ili drugih bliskih osoba. Samo tada se osjećaju sigurno. Naime, njihovi mali mozgovi rade osobito učinkovito kad uče opušteno pa mogu bez straha i stresa usvajati informacije iz okoline. Osobito važno u prvih dvanaest mjeseci: snažna unutarnja povezanost s mamom i tatom.

Osjećaj sigurne povezanosti, iz kojeg raste iskonsko povjerenje, razvije se u prvoj godini života. Onda kad dijete osjeća da ga se razumije i kad se odmah ispunjavaju njegove potrebe za hranom, toplinom, nježnošću i poticanjem. Priroda se pobrinula da sve majke i očevi intuitivno osjećaju što je potrebno djetetu. Povezanost nastaje kad roditelji vjeruju toj intuiciji, u interakciji s bebom – dodirom, vizualnim kontaktom, povjerljivim razgovorima. Roditeljima se ljubav koju daju djetetu uzvraća: u obliku oduševljenog smješka, zadovoljnog ciktanja dok se maze i grle, osjećaja da mogu umiriti svoje dijete te puno malih napredaka u razvoju koje mogu promatrati.

Učenje bez stresa

Živčane stanice bebinog mozga od rođenja željno preuzimaju sve signale i informacije koje do njih prodiru preko osjetilnih organa. Pokušavaju ih razvrstati tako što ih međusobno umrežavaju – stvaraju se veze, grade se prijenosnice (sinapse). Nastaju složene strukture koje djetetu omogućavaju spoznavanje povezanosti stvari i složenih pravila, izvođenje logičkih zaključaka i odgovarajuće djelovanje. Što su djeca starija, strukture su stabilnije.

Primjerice, ako sedmomjesečna beba želi crvenog medvjedića koji leži pred njom na podu, to za nju više nije problem. Impuls ide do mozga i proces se odvija: ispružiti ruku, otvoriti šaku, uzeti. Još prije tri mjeseca za to su bili potrebni silni napori. Malo po malo, izgrađuju se pojedina područja mozga. Svaki stupanj napretka u prvim mjesecima popraćen je stvaranjem novih veza. Za to bebi treba mira i samo onoliko podražaja koliko može preraditi.

Dovoljno vremena za produbljivanje znanja

Na početku su mjesta spajanja živčanih stanica još prilično labava. Učvršćuju se tek kad ih se ponovo potvrdi. Promatranjem: bebe vode unutarnju statistiku. Što ponovno zajedno nastupi, pripada zajedno. Primjer automobila: beba već dugo sumnja da svi automobili imaju kotače. Što vidi više automobila, njezina pretpostavka sve više prerasta u čvrsto uvjerenje. Ponavljanjem: svijet se sastoji od pokušaja i pogrešaka. Beba danima pokušava upecati dudu varalicu koja leži u njezinom krevetiću. Nekad joj to uspije slučajno. Njezini pokreti su sve sigurniji i jednom će zgrabiti dudu i suvereno je staviti u usta.

Neka samo odredi materijal za učenje

Svijet je veliki eksperimentalni laboratorij i mali uživaju u zadovoljavanju radoznalosti. Neprestano promatraju i eksperimentiraju. Pokazuju mami i tati što ih zanima. Od petog mjeseca života pokazuju ručicama, još ranije iskazuju radost kad vide poznato lice, prvim gugutanjem i tepanjem pozivaju na razgovor.

Roditelji koji ohrabruju
 
Glasan glas susjede? Zasljepljujući bljesak munje? Je li to opasno? Kratak pogled na mamu i tatu smiruje, njihovo opušteno držanje tijela, prijateljska mimika i tihi glas signaliziraju da je sve u redu. Znanstvenici ovo povratno osiguranje koje već tromjesečne ili četveromjesečne bebe traže kod svojih roditelja nazivaju “check back”. Što su maleni aktivniji, postaje sve značajnije.

Djeca nikad neće tako brzo učiti kao u prvoj godini života. Veliki mozak se u tom razdoblju utrostručava. Sve važne veze u različitim područjima mozga su uspostavljene i već imaju intelektualne spoznaje koje su temelj za njihov daljnji duševni razvoj. Počinju apstraktno misliti: krajem prve godine znaju da stvari postoje i onda kad ih oni ne vide. Mogu prizvati u pamćenje sliku mame i tate – i kad su odvojeni od njih.

To je važno za put u samostalnost: što se dijete osjeća sigurnije povezano, to stabilnije nosi u sebi slike svojih bližnjih i utoliko mu je lakši prvi korak u veliki svijet.

Najbolja škola: uradi sam
 Nije vam potrebna Mozartova glazba u dječjoj sobi i čitanje ozbiljne književnosti na glas. Igre koje ćemo predstaviti u nastavku i ono što dijete samo izabere od poticaja dostaju u potpunosti. Tajna kasnijeg uspjeha u školi leži u tome da se djeci zarana dopusti da sama isprobaju kako stvari funkcioniraju. Kad roditelji pokažu djetetu kako se iz drvenih kockica pravi toranj, ono je možda nakratko fascinirano – no čini veći korak u razvoju kad samo shvati kako se kockice slažu jedna na drugu. Mala pomoć je naravno dopuštena.

Minhenska znanstvenica koja se bavi proučavanjem beba, profesorica dr. Mechthild Papousek, kaže: «Sve što pokažemo djeci, ona to ne mogu više učiti.« Uključujući da se djetetu ne gura zvečka u ruke, nego da ga se pusti da samo posegne za njom. Mali ljudi koji se naprežu postižu veći napredak. U načelu vrijedi: djeca najviše uče kad sama preuzmu inicijativu i aktivno stupe u dijalog s okolinom.

Podrška djetetu u prvoj godini života

* Prilagodite se djetetu i nek vas vode njegove potrebe. Dajte mu ljubav, blizinu i nježnost
* Razgovarajte s njim. Spremno je kad se okrene prema vama i ručice su mu opušteno otvorene. Ako   mu je dosta, okrenut će glavu
* Od trećeg mjeseca možete bebi pokazivati šarene predmete i slike, idealna je pokretna viseća        igračka iznad krevetića
* Od šestog mjeseca možete razgovarati s bebom. Kad nešto kažete, odgovorit će gugutanjem
* Igre prstima i škakljanjem vesele bebe od šest mjeseci nadalje
* Igre skrivača su idealne od sedmog mjeseca. Neka predmet nestane a onda ga opet čarolijom vratite


Mac and Cheese with Roasted Tomatoes

Baby Micah

Ingredients


Cooking spray
8 plum tomatoes (about 2 pounds), cut into 1/4-inch-thick slices
1 tablespoon olive oil
1 tablespoon minced fresh thyme
3/4 teaspoon salt, divided
4 garlic cloves, thinly sliced
1 pound uncooked multigrain whole-wheat elbow macaroni
2.25 ounces all-purpose flour (about 1/2 cup)
5 cups 1% low-fat milk
1 1/2 cups (6 ounces) shredded extrasharp white cheddar cheese
1 cup (4 ounces) shredded fontina cheese
1/2 teaspoon black pepper
1/2 cup (2 ounces) grated fresh Parmesan cheese
1/3 cup dry breadcrumbs

Preparation

1. Preheat oven to 400°.

2. Cover a baking sheet with aluminum foil, and coat foil with cooking spray. Arrange tomato slices in a single layer on baking sheet. Drizzle oil over tomatoes. Sprinkle with thyme, 1/4 teaspoon salt, and garlic. Bake at 400° for 35 minutes or until tomatoes start to dry out.

3. Cook pasta according to package directions, omitting salt and fat. Drain well.

4. Place flour in a large Dutch oven; gradually add milk, stirring with a whisk until blended. Cook over medium heat 8 minutes or until thick and bubbly, stirring constantly with a whisk. Add cheddar, fontina, remaining 1/2 teaspoon salt, and pepper, stirring until cheese melts. Remove from heat. Stir in tomatoes and pasta. Spoon into a 13 x 9–inch baking dish coated with cooking spray. Combine grated Parmesan cheese and breadcrumbs; sprinkle over pasta mixture. Bake at 400° for 25 minutes or until bubbly.

For baby: Omit black pepper. Serve spoonfuls in a small bowl. Cut the tomatoes and macaroni, if needed, into bite-sized pieces.





Zeleni pire od karfiola i blitve

Kuvar za bebe: Zeleni pire od karfiola i blitve

Ovu kašicu od povrća možete davati bebi već sa sedam meseci starosti.

Potrebno je:

•    šaka cvetova karfiola
•    četiri lista blitve
•    dve kašike pirinča
•    kašika maslinovog ulja
•    kuvano žumance (za bebe starije od osam meseci!)


Priprema

1.    U malo vode kuvati pirinač. Kad je polukuvan, nakon desetak minuta kuvanja, dodati šaku  cvetova karfiola i kuvati još pet minuta.

2.    Tada dodati četiri lista blitve koji su prethodno oljušteni od bele drške i sve kuvati još pet minuta.

3.    Po potrebi se može dodavati voda ukoliko pirinač svu upije, ali ne previše.

4.    Nakon kuvanja, sve izblendirati, dodati kašiku maslinovog ulja i umešati kuvano žumance.






http://www.yumama.com/


Prva šetnja s bebicom donosi brojne pozitivne utjecaje na zdravlje


Slikovni rezultat za mom and baby for a walk

Novopečeni roditelji kao da se svakog dana susreću s dilemama na koje jednostavno ne znaju pravi odgovor. Tek nakon što su se sa svojom bebicom vratili kući iz bolnice, pred njima je zapravo pravi izazov. On uključuje stvari poput kada je normalno da mališan plače, ili pak što ako baš nikako ne želi zaspati? Tu je i često postavljano pitanje je li obiteljska šetnja pametno rješenje u ovako ranoj fazi?

Vani je lijep, sunčan dan i ne želite ga još jednom provesti zatvoreni u kući, neprestano vodeći brigu o svom mališanu. I dok u glavi „vrtite“ ljude koji bi mogli priskočiti u pomoć i pričuvati mališana na nekoliko sati, kroz glavu prolazi i jedna sasvim ova ideja. Što ako bebica pođe s vama u laganu šetnju?

Obiteljska šetnja bez straha

Sasvim mala bebica i izlazak iz kuće. Ovo je situacija koja većinu roditelja brine iz nekoliko razloga. Prvi je, naravno, strah od bolesti. Točnije, da se tako malo dijete ne može oduprijeti bakterijama i virusima koji na otvorenom „vrebaju“ iz svakog kuta.

Druga stvar odnosi se na strah od nekog oblika ozljede. Do sada ste vašeg mališana uglavnom nosili tek iz jedne sobe u drugu i u naručju uspavljivali tek kada ste se udobno smjestili na kauč ili krevet. Stoga je razumljivo kako otvoren prostor s mnogo drugih ljudi može biti pomalo zastrašujuća i nagla promjena. S druge strane, niste sigurni niti kako će bebica reagirati na tu promjenu.

Unatoč tome, sve strahove jednostavno bi trebalo prevladati i odvažiti se na izlazak iz stana. Jer on će se, prije ili kasnije, morati dogoditi. Također ne postoji određena dob djeteta koja bi mogla biti „zeleno svijetlo“ za prvu šetnju. Dok god se pridržavate osnovnih sigurnosnih pravila, dijete nije premaleno za svoj „veliki izlazak“.

Zdravlje i izlazak iz kuće

Izgleda kako pridržavanje posebnih mjera opreza kako se dijete ne bi zarazilo nekom bolesti poput sezonske gripe, zapravo i ne “drži vodu”. Iako je imunološki sustav kod sasvim male djece znatno slabiji nego kod odraslih, to isto ne bi trebao biti razlog za ostanak kod kuće.

Opasnost od zaraze zapravo se skriva u dodirivanju djeteta od strane prijenosnika bakterije ili virusa, te ako slučajno netko kašlje u blizini mališana. Uzimajući u obzir da su prilikom prvih izlazaka s bebicom i roditelji prilično uplašeni, teško je za očekivati kako će bilo kome dopustiti da dodiruje ili se previše približi bebici. Upravo zato šetnja od pola sata kroz kvart ne bi trebala predstavljati problem.

Pozitivne strane

Umjesto da se koncentrirate na sve potencijalne opasnosti koje vrebaju, probajte nabrojati sve pozitivne strane šetnje za vašu bebicu. Za početak, najbolji izvor vitamina D je upravo sunce. On je iznimno važan za razvoj i strukturu kostiju, a svaka bebica će ga najviše dobiti upravo tijekom povremene šetnje po lijepom vremenu. Svjež zrak također ima pozitivan utjecaj na pravilan razvoj pluća.

Iako je nabrajanje svih pozitivnih strana podređeno mališanu, mnogi zaboravljaju kako šetnja može imati još pozitivniji učinak i na svaku majku. Nema ništa ljepše od lagane šetnje na svježem zraku nakon cjelodnevnih briga „unutar četiri zida“. Upravo je šetnja blagodat za tijelo nakon poroda te njegov brži oporavak i vraćanje u formu.

Zbog svega navedenog, ne biste trebali niti trenutka razmišljati o tome je li vaša bebica premalena za svoj prvi izlazak. Jednostavno pripazite da joj je u kolicima udobno kao i da je za vrijeme vrućina prekrivena tek laganom gazom – i možete krenuti. Prvi koraci na svježem zraku automatski bi trebali izbrisati sve misli o mogućim posljedicama.


Djulbastije RECEPT

djulbastije (2)

Sastojci:

500 gr mlevenog mesa
400 gr krompira
1 veća glavica crnog luka
2 čena belog luka
1 jaje
suvi začin,
malo bibera
peršunov list

Za sos:

2 pune kašike brašna
500 ml mleka
so
200 ml pavlake za kuvanje – neutralna pavlaka ( vrhnje za kuvanje,  neutralno vrhnje )

Priprema:

Na sitno rende izrendati krompir, crni i beli luk.

Dodati meso, suvi začin, peršunov list, malo bibera ( po ukusu ) i sve rukom izmesiti. ( slika )

Ostaviti dok odstoji dok se ulje zagreje u tiganju.

Rukom oblikovati veće cufte i peći ih sa obe strane samo malo da porumene, da ne budu pečene skroz ( slika )

Poslagati ćufte u vatrostalnu tepsiju.Jja sam dobila 12 velikih ćufti.

Na ulju koje je preostalo upržiti brašno pa naliti mleko i mešati da se malo zgusne. Dodati i malo soli.

Sos treba da je kao smesa za palačinke. Ako je pregusto dodajte mleka, a ako vam se čini da je preretko, a ne bi trebalo, zaijte tako, u rerni će višak vode da ispari.

Preko poslaganih ćufti prelijte bešamel sos.

Pavlaku za kuvanje prelijte preko sosa i pospite po želji prešunovim listom.

Pecite na 200 stepeni 30 – 40 minuta.

Prijatno.

Chocolate-Covered Strawberry Blast


 Chocolate-Covered Strawberry Blast

Love is in the air! But shouldn't it be in the air every day? Celebrate love and happiness every single day with this delicious Chocolate-Covered Strawberry Blast, which not only gives you a healthy dose of antioxidants and vitamins, but also a low-glycemic protein boost to get your day started off on the right foot. It's what the heart wants.









INGREDIENTS

* Handful Spinach
* 6   Strawberries
* 2 Teaspoons Raw Cacao Powder
* ¼   Beets
* 1 Tablespoon SuperFood Protein Blend+
* 1 ½ Cups Unsweetened Almond Milk


DIRECTIONS

Add ingredients to your Tall Cup and extract for 30 seconds, or until smooth.

Enjoy!


Kolač iz šolje za 6 minuta

Kolač iz šolje za 6 minuta



Jede vam se nešto slatko a već je kasno uveče, neki već spavaju, ne biste da lupate po kuhinji ili ste se vratili umorni a prijalo bi nečim da se osladite, nemate snage da mučkate i provedete dosta vremena u kuhinji, ako je tako, onda je kolač za 6 minuta idealan recept za vas. Jedino što vam treba je mikotalasna pećnica.


Sastojci:

* 3 kašike brašna, pune
* 4 kašike šećera, pune
* 3 kašike mleka
* 3 kašike ulja
* 1 kom jaje
* 1 kašika kakaa
* prstohvar praška za pecivo i prstohvat cimeta

Priprema:

U šolji pomešati brašno,šećer,kakao i prašak za pecivo. Dodati jaje pa dobro izmešati. tome dodati mleko i ulje i nastaviti mešanje. da se sve sjedini i ne bude grudvica. Na kraju dodati cimet.

Staviti u mikrotalasnu da se ispeče. Moja mikrotalasna je jačine 1200W,to je valjda najjače,a ja sam pekla na jednom slabijem nivou 4 minute. Videćete kako raste. Ako vam malo prelije ili iscuri nema veze ispeći će se ali neće imati neki specijalan oblik. Pazite kad budete vadili šolju,vrela je. Ostavite minur da se prohladi,tačnije da prestane da se puši i nožem obrežite ivice. Izvadite vaš kolač na tanjir,otopite štanglu čokolade i prelijte. Idealno.

Dijeta bez ugljenih hidrata recepti i iskustva

Slikovni rezultat za dijeta bez ugljikohidrata


Dijeta bez ugljenih hidrata ili sa veoma niskim unosom ugljenih hidrata može biti i vaš izbor za mršavljenje.Postoji dosta dijeta za  koje imaju isti ili sličan koncept,razlika je je jedino u stepenu ograničenja unosa ugljikohidrata i konkretnim namirnicama.


Dijeta bez ugljenih hidrata zahtevi:

* povećan unos proteina i masti,
* izbegavanje namirnica poput voća,žitarica i zrnastog povrća

Osnovna svrha dijete bez ugljenih hidrata je mršavljenje tj.smanjenje telesne težine,međutim neke dijete sa sličnim konceptom izbacivanja ugljenih hidrata iz ishrane imaju i druge namene:

* prevencija srčanih tegoba i oboljenja,kao i smanjen faktor rizika kod istih
* prevencija šećerne bolesti tj. dijabetesa
* prevencija karcinoma tj.raka i metaboličkih sindroma

Ukoliko je baš dijeta bez ugljenih hidrata  za mršavljenje vaš izbor ,obavezno se prethodno konsultujte sa vašim izabranim lekarom ili nutricionistom ! Naročito ako imate dijabetes,hronične bolesti i ostale zdravstvene tegobe.

To pravilo važi za bilo koju dijetu za mršavljenje !!!

Šta zahteva dijeta bez ugljenih hidrata ?

kako su ugljeni hidrati jedna vrsta  makronutritijenta ,koja se nalaze gotovo u svakoj hrani i piću,ograničenja u količinama su presudna.Kod industrijski prerađene hrane dodaju se ogromne količine ugljenih hidrata,  bilo u obliku skroba ili šečera.Promena prehrambenih navika je uspeh kod svakog pojedinca,bilo da je u pitanju držanje dijete ili nešto drugo.Odbacivanje raznih grickalica,slatkiša,mesnih prerađevina iz redovne ishrane je velik uspeh u današnje vreme.Preporučujemo svakom da to proba.Bilo da nas prati zbog mršavljenja ili ne.Izbegavajte industrijsku hranu !!!

Vlaknasta hrana sadži ugljene hidrate  u svom prirodnom obiku !!!

Prirodni izvori ugljenih hidrata:

povrće
voće
žitarice
mleko
semenke
mahunarke
mleko

Glavni pokretač,motor,gorivo za naš organizam čine upravo ugljeni hidrati.Kod šećera i skroba koji se tokom varenja dele na jednostavne šečere,apsorbuju se u krvotok ,gde ih poznajemo kao glukozu(šećer u krvi)..Ona zatim ulazi  u naše ćelije zahvaljujući insulinu.Jedan deo ovih šećera u krvi(glukoze)  organizam koristi za energiju,pokreće nas i sve naše aktivnosti.Od disanja,hodanja ili trčanja,za bilo koju od aktivnosti .Ostatak glukoze se dodatno skladišti-magacionira u jetri,drugim ćelijama, mišićima ili se što je čest slučaj pretvara se u masti.

Dijeta bez ugljenih hidrata se oslanja na teoriju da je insulin najodgovorniji za nastanak sala i masti ,jer upravo on metaboliše šećer.Taj isti šećer se kasnije koristi za energiju i za masti.Kod niskog unosa ugljenih hidrata,organizam je podstaknut da manje luči insulin te je naše telo dodatno podstaknuto da sagori rezerve tj. višak masti .Na ovaj način skidamo višak kilograma i oporavljamo organizam.Takođe kao što smo ranije napomenuli dijeta bez ugljenih hidrata  smanjuje rizike kod raznih bolesti i zdravstvenih tegoba.Jedna od ovakvih dijeta sa gotovo identičnim koncept

Iza dijete  sa niskim  ili bez unosa ugljenih hidrata stoji teorija  da je insulin odgovoran za nastanak masti i sala
u telu jer metaboliše šećer koji se koristi za energiju u masti. Zagovornici ovih dijeta sa niskim unosom ugljenih hidrata upravo to vide kao odlučujući činilac za zdravo mršavljenje.Manjim lučenjem insulina,telo troši uskladištene rezerve masti,što je u našem slučaju odlučujuće za skidanje kilograma i sala.Ovakav koncept ima  i Atkinsonova dijeta o kojoj smo već pisali na blogu ,pa pročitajte i taj tekst ako dosad već niste.

Ukoliko vam se čini da će te tokom ove dijete biti konstantno gladni ,uverićemo vas da nije baš tako.

dijeta bez ugljenih hidrata  jelovnik

Hrana se ne meri i ne važe,možete jesti koliko vas je volja.
Jedu se tri obroka po danu
Tope se kilogrami pod uslovom da se pridržavate dijet plana i konzumirate tačno propisane namirnice koje dijeta bez ugljenih hidrata dozvoljava.
Po autorima ove dijete već za 6 dana biste trebali imati 5 kg manje,VAŽNO kao i kod drugih i ovde važi ono pravilo:ne uzimajte sve zdravo za gotovo.
NAPOMENA

npr. jedno parče hleba ili bilo koji drugi unos ugljenih hidrata u organizam ,apsolutno poništava dotadašnji uspeh.Tako da je potrebna naročita disciplina !

Dijeta bez ugljenih hidrata recepti

MESO :

mogu se jesti sve vrste mesa od :ćuretine,svinjetine,govedine,piletine,jagnjetine,divljači,guske,patke i ostalo.Ono čega se trebate pridržavati je da meso ne smete pohovati,dok su sve ostale opcije dozvoljene (roštilj,pečenje,kuvano,sušeno meso i drugo).Industrijski prerađeno meso poput viršli zaobilazite -pune su šećera…

RIBE:
bez ikakvih ograničenja,sve vrste uklučujući i konzerve pripremajte i jedite na bilo koji način.

SALATE :
gotovo sve vrste ..zelena salata,paradajz,krastavac,kupus,sveže paprike,pečene paprike,salata od cvekle,spanać.luk,radič i salate od morskih plodova možete začiniti sa maslinovim uljem,solju,malo bibera,peršunom i sl.Dozvoljene su i proteinske salate poput one sa jajima.

RAZNOLIKO POVRĆE:
blitva,karfiol,artičoke,šparoge,kelj,poriluk,tikvice,patlidžan,celer,korabice,prokule.šargarepe jedite svakodnevno.Nisu dozvoljeni krompir,pasulj,riža i grašak !

ŠTA SE SME PITI ?

obična,mineralna voda
nezaslađeni biljni čajevi
kafa bez sećera, po mogućnosti pijte zelenu kafu
alkohol je isključen prvih 6 dana,kasnije možete čašu belog vina
Sok od limuna tj. limunadu je neophodno konzumirati zbog detoksikacije organizma,podrazumeva se sveže isceđenu.
Dijeta bez ugljenih hidrata iskustva

Kod držanja ovakvih dijeta mora se biti naročito oprezan,jer premali unos ugljenih hidrata može dovest do ketoze.Ona sa posledicu može imati vrtoglavice,mučnine i loš dah.Dijeta bez ugljenih hidrata u početnoj fazi postiže fantastičan rezultat koji se kasnije normalizuje.Stručnjaci smatraju da svaki prekomeran gubitak kg. u malom vremenskom periodu može dovesti do ozbiljnih zdravstvenih problema.Pročitajte tekst dijeta 10 posto,ukoliko ste zainteresovani za bezbedniji i mirniji dijetni režim.Kod ove dijete,kombinovanje obroka je prepušteno vama.Nema ograničavanja u količinama unosa dozvoljenih namirnica.Iz iskustva vam potvrđujemo da je ovo pravilo najbolje primenjivati na salatama i dozvoljenom povrću ako vam je skidanje većeg broja kilograma u planu.Najvažnije je da znamo šta se ne sme jesti evo popisa namirnica još jednom.

Dijeta bez ugljenih hidrata – ŠTA SE NE SME JESTI ?

testenine(sve vrste),hleb,pirinač,grašak,pasulj,krompir,riža,krušne mrvice,brašno,kikiriki,grašak,viršle,bademi
ne smete pohovati hranu niti praviti zaprške kod pripreme
mleko i mlečni proizvodi:jogurt,kiselo mleko,kefir,pavlaka,margarin,mleko za šlag,šlag,puter,razni sirevi kao i voćni pudinzi nisu dozvoljene
 dijeta bez ugljenih hidrata apsolutno nema efekta ako ćete samo i okusiti čokoladu,slane grickalice,slatkiše,sladoled,kolače i drugo
dijeta bez ugljenih hidrata u potpunosti isključuje voće iz ishrane
obavezno uzimajte magnezijum,mangan,kalijum,cink ,Vitamin C i D  u obliku šumeće tablete svaki dan da biste to nadoknadili.
ne zapoćinjite dijetu bez ugljenih hidrata  bez prethodnih konsultacija sa nutricionistom ili vašim lekarom.








http://dijetamesecevemene.com/